Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Маричиќ: Успехот е во обединетоста за членство во ЕУ, не е време за партиски изговори

  Вицепремиерот за европски прашања и главен преговарач со ЕУ Бојан Маричиќ за Манифестот на лидерите на политичките партии застапени…

Read More
Categories: Алтернатива, Вести, Македонија, Настани

Во Црвена Вода одбележана годишнината од издавањето на Манифестот на македонскиот народ

  Во историското село Црвена Вода, општина Дебрца, денеска, со пригодна свеченост и народен собир,  одбележана е 79-годишнината од издавањето…

Read More