Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Пендаровски на средба со претставници на Здружението Клуб на генерали

  Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегација на Здружението Клуб на генерали – Скопје. На средбата се разговараше за тековните активности на здружението, како и за идните планови. Упатувајќи честитки по повод 10 годишнината од постоењето, претседателот Пендаровски истакна дека Клубот на генерали, како здружение кое во себе обединува пензионирани и активни генерали на Армијата, […]