Вести Македонија Ударни вести

Два автобуси и 5 патнички возила вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација

  На 10, 11 и 12 јуни, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце била извршена контрола на осум патнички возила и на два автобуса кои вршеле меѓународен превоз на патници. При контрола на автобус со гостиварски регистарски ознаки, управуван од А.С.(45) од Струга и Р.Ш.(68) од с.Долна Бањица, гостиварско […]

Вести Македонија

Шилегов: 33 НОВИ ЕКОАВТОБУСИ ОД MAN НИЗ УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ

”Градоначалникот Шилегов денеска го потпиша Договорот за набавка на нови 33 екоавтобуси на гас од компанијата MAN. Со потпишувањето на овој договор и официјално почнува постапката за набавка на овие автобуси коишто идната пролет ќе сообраќаат по нашите улици, со што значително ќе се подобри јавниот транспорт на патници во главниот град којшто ќе се […]