Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски ќе одликува 13 дејци од областа на народната музика со Медал за заслуги

  Претседателот Стево Пендаровски, денеска, 10 октомври, на свечена церемонија во Филхармонија со почеток во 18:00 часот, а во пресрет…

Повеќе