Categories: Вести, Наука и Технологија, Свет

Леталото „Дарт“ на НАСА успешно го смени движењето на астероид

  Американската вселенска агенција НАСА објави дека нивното летало „Дарт“ успеало во обидот да ја промени траекторијата на движење на…

Повеќе