Вести Македонија Ударни вести

Ковачевски: „Лидл“ интензивно работи за започнување со ефективна работа во државава

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, денеска остварија работна средба со претставници на познатиот меѓународен малопродажен синџир „Лидл“ – како од Националниот тим, така и со претставници на Меѓународниот управен одбор. Целта на средбата беа планираните активности во делот на инвестициите и развојот на оваа компанија во Република […]