Вести Изјави Македонија Ударни вести

Петровска-Шарец: Словенија и Северна Македонија споделуваат иста визија за Регионот

  Министерката за одбрана Славјанка Петровска ја започна дводневната официјална посета на Словенија на покана на министерот за одбрана Марјан Шарец. По пречекот со воени почести во словенечкото министерство за одбрана, министерката Петровска и нејзиниот словенечки колега Шарец одржаа средба на која беше потврдена заедничката заложба за посилна одбранбена соработка бидејќи двете држави споделуваат заеднички […]