Вести Македонија Ударни вести

Средба Груби – Река: Заедничка владина седница на 14 ноември

  Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби денеска оствари средба со амбасадорот на Република Албанија, г-дин Фатос Река.     Груби и Река на средбата разговараа за координација на деталите од заедничката средба со Владата на Република Албанија која ќе се одржи на 14 ноември […]