Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Османи: Повеќе интеграција пред европското членство за борба против евроскептицизмот

  На маргините на Бледскиот стратешки форум, денес, министерот за надворешни работи Бујар Османи учествуваше на работен појадок организиран од страна…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери-Фајон: Реална цел е членството во ЕУ до 2030 година

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денес оствари средба со потпретседателката на Владата и министер за надворешни работи на Република…

Read More