Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

МНР испрати вербална нота за изјавата на Костадин Костадинов од „Преродба“

  По повод изјавите на пратеникот и лидерот на политичката партија „Вазражадане“, г-дин Костадин  Костадинов за време на конститутивната седница…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Вербална нота до Софија, поради изјавите на европратеникот Џамбаски

  Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, преку својата Амбасада во Софија, упати вербална нота, со која изрази…

Повеќе