Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Ковачевски: Нека ни е честит и вековит 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, денеска по повод 13 Ноември, Денот на ослободување на Скопје упати честитка до граѓаните. “Денеска го одбележуваме 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје. Ден кога се сеќаваме на херојството, кога им се поклонуваме на жртвите и борците кои се бореа храбро за секоја улица на градот, и на […]