Вести Македонија Ударни вести

Вработена во центар за социјални работи фалсификувала исправи

  Основното јавно обвинителство Кавадарци до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против 40-годишна вработена во Центарот за социјална работа – Кавадарци која се товари дека сторила кривично дело – Фалсификување службена исправа од член 361 став 1 од Кривичниот законик. Во периодот од ноември 2020 до август годинава, како службено лице – […]