Вести Македонија Ударни вести

Лишен од слобода насилникот кој нападна снимател на ТВ 24

  Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје го лишија од слобода М.П. (67) од Скопје, постапувајќи по пријава од Љ.И. (42) од Скопје, снимател во ТВ 24, дека денеска околу 14.20 часот на ул. Пржино во Скопје бил физички нападнат од М.П.. Веднаш по добиената пријава, од страна на полициски службеници […]