Вести Македонија Спорт Топ теми Ударни вести

Наковска-Бикова го освои златниот медал во Ал Аин и обезбеди настап на ПОИ 2024

    Оливера Наковска Бикова, предводена од нејзиниот тренер Бранимир Јовановски и асистентот Драган Дојчиноски, го освои златниот медал на Светското првенство во стрелаштво во Ал Аин и титулата светски шампион во дисциплината П4-Пиштол слободен избор.         Во квалификациите Оливера испука одличен резултат од 538 (најдобар во нејзината кариера) со што го […]