Categories: Алтернатива, Настани

Скопје ќе блесне како домаќин на Светското првенство во латино танци

  Скопје се подготвува да заземе централно место како горд домаќин на претстојниот Светски шампионат во латино танц. Овој настан со…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Топ теми, Ударни вести

Македонската ракометната репрезентација го почнува настапот на 28. Светско првенство

  Нашата ракометна гордост, машката сениорска репрезентација на Македонија, го почнува настапот на 28. Светско првенство, кое се одржува во…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Топ теми, Ударни вести

Наковска-Бикова го освои златниот медал во Ал Аин и обезбеди настап на ПОИ 2024

    Оливера Наковска Бикова, предводена од нејзиниот тренер Бранимир Јовановски и асистентот Драган Дојчиноски, го освои златниот медал на…

Повеќе