Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Канческа – Милеска ослободена од обвинението за „Тендери“

  Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа – Милеска е ослободена од обвинение за предметот познат во јавноста како „Тендери“,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Уставниот суд поведе постапка за Одлука со која е донесен ДУП на општина Центар во 2014 година

  Уставниот суд на денешната седница одлучи да поведе постапка за Одлуката за донесување на ДУП од Советот на општина…

Повеќе