Вести Македонија Став Ударни вести

ЈП Улици и патишта со демант за објава во Скопјеинфо.мк

  ЈП Улици и патишта Скопје во целост ги демантира невистинитите информации кои денес беа објавени од страна на порталот Skopje.info.mk под наслов „Данела должи и во „Улици и патишта“, тие се закануваат дека ќе прекинат со работа“.   Екипите кои ја одржуваат сообраќајната сигнализација на градските сообраќајници работат со нормален тек,  а во изминативе денови […]