Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Грковска-Корман: Пристапните преговори за членство во ЕУ овозможуваат брзи и квалитетни реформи

  Во рамките на Глобалниот Форум 2022, заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска,…

Read More