Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Апелација ја укина пресудата од 8 години затвор за Мијалков за случајот „Трезор“

  Апелацискиот суд ја укина првостепената пресуда за случајот „Трезор“, во кој еден од осудените беше поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков. Со ова предметот се врати на повторно постапување и одлучување пред Основниот кривичен суд Скопје. – Апелациониот суд Скопје известува дека, постапувајќи по кривичниот предмет  КОКЖ-100/21, во јавноста познат како „Трезор“, по одржана […]