Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спасовски – Агелер: Борбата против корупцијата останува наш заеднички приоритет

  Денеска, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Н.Е. Анџела Агелер, остварија работна…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Петровска и Агелер на вежба со хеликоптери Black Hawk на “Криволак”

  Министерката за одбрана Славјанка Петровска и амбасадорката на САД, Анџела Агелер денеска го посетија армискиот полигон „Криволак“, каде се…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Агелер: Корупцијата е најголемиот предизвик со кој се соочува РСМ

  Амбасадорката на САД во земјава Анџела Агелер истакна дека е збунувачки процесот за избор на нов шеф на Обвинителството…

Повеќе