Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична за злоупотреба на службена положба и постапка за јавен повик

Одделот за криминалистичка полиција по добиена наредба од ОЈО Битола, презеде предистражни дејствија и по обезбедена документација и извршен увид…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава за тешка телесна повреда и малтретирање во вршење на полициската служба

  Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до надлежното Основно јавно обвинителство за гонење на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба

  Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против К.Н.(32) од Скопје поради постоење основи…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба за поранешен градоначалник

  СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Ј.П.(53) од Скопје, поради постоење основи…

Повеќе