Алтернатива Македонија Настани Спорт

Бузалковски ја одбрани титулата на БМУ Европски шампионат

  Македонскиот претставник на БМУ Европскиот шампионат во класата F600, Христијан Бузалковски, ја одбрани титулата која ја освои минатата година. Како што беше најавено на почетокот на сезоната, целта уште од првата трка беше освојување на титулата. Христијан тоа го оствари на доминантен начин со освоени 10 први места од 12 трки.     Христијан Бузалковски на финалниот пласман […]