Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спомен парк за загинатите во несреќата во Ласкарци

  За да ги овековечат, на иницијатива на членовите на семејствата на загинатите во трагедијата во Ласкарци, Јавното претпријатие „Градски…

Read More