Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Укината е пресудата на Сашо Мијалков за масовното прислушување

    Апелацискиот суд Скопје ги уважи жалбите на обвинетите за случајот „Таргет-Тврдина“ и ја укина првостепената пресуда и предметот го врати пред Основниот кривичен суд Скопје на повторно постапување и одлучување, додека жалбата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција е беспредметна.     „Апелацискиот суд Скопје при разгледување на […]