Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спречен влез на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија влез на 1,7 тони медикаменти, Силденафил Цитат Упс и Сибутрамин, коишто…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

2017/2023 Одделот за криминалистика заплени дрога од 426 милиони евра

  Денеска, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев го посети Одделот за криминалистичка полиција каде што оствари средба…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Запленети 22 автомобили при заедничка акција на Царина и МВР

  Во дводневна заедничка акција на Секторот за контрола и истраги при Царинска управа и Министерството за внатрешни работи запленети…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Лишен од слобода дилер на дрога, ќе биде запленет имот вреден над 600.000 евра

  По насоки на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Запленети 2.000 брендирани парчиња на Луи Витон, Диор и Мајкл Корс

  Речиси 2 илјади парчиња брендирана облека, обувки и женски чанти со потписот на Луи Витон, Диор, Монклер, Гучи, Версаче,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Запленети 5 килограми сребрен накит и бижутерија на аеродромот во Скопје

  Околу 5 килограми сребрен накит и бижутерија се запленети од страна на царински службеници на Меѓународниот Аеродром Скопје, откако…

Повеќе