Вести Македонија Ударни вести

Се одржа 5. работна средба на работната група за учество на Дијалогот Жан Моне

  Денес во полн состав, на покана од претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, кој е и координатор на оваа Работна група. Работата се одвиваше во присуство на потпретседателите на Собранието, Мисовски и Исмаили, координаторите и претставниците на пратеничките групи од СДСМ, ВМРО ДПМНЕ, ДУИ, НСДП, АЛТЕРНАТИВА, Алијанса за Албанците, БЕСА и […]