Вести Изјави Македонија Став Ударни вести

Сите советници во Скопје да ги поддржат мерките за борба со загадениот воздух

  Советничката група на СДСМ во Советот на Град Скопје, денеска ја поднесе иницијатива за одржување вонредна седница на Советот за загадувањето на воздухот во главниот град. Оваа инцијатива, со советнички потписи е поддржана и од советниците од политичките партии ЛДП и ДОМ. Ги повикуваме сите советници, посебно советниците од ВМРО-ДПМНЕ како најбројна советничка група, […]