Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Лидерите на партиите на Албанците на средба со Рама

  Лидерите на политичките партии на Албанците во земјава денеска се очекува да заминат на средба во Тирана, на покана на албанскиот премиер Еди Рама. Министерот за надворешни работи Бујар Османи изјави дека денешниот состанок во Тирана е новогодишна средба, со цел размена на мислења по однос на актуелните прашања во регионот и посакување успех […]