Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Поради безбедносни причини црквата „Св. Константин и Елена“ ќе остане оградена

  Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски денеска оствари средба со поглаварот на МПЦ, Архиепископот Охридски и Македонски Г.Г. Стефан…

Повеќе