Вести Македонија Ударни вести

Бектеши-Симсон: Финансиска поддршка од ЕУ за енергетската криза од 80 милиони евра

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Брисел оствари билатерален состанок со еврокомесарката за енергетика на Европската Унија, Кадри Симсон. На средбата присуствуваше и државната секретарка во Секретаријатот за европски прашања, Дрита Абдиу-Халили и амбасадорот македонската мисија во ЕУ, Зулфи Исмаили. Главна тема на состанокот беше поддршката која што Европската Унија и ја дава […]