Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Осум години затвор за Рашковски за случајот „Софтвери“

  Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е осуден на затворска казна од 8 години за случајот „Софтвери“, а…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Рашковски поднесе кривична пријава против обвинителката во „Софтвери“

  Поранешниот генерален секретар на владата Драги Рашковски, обвинет во случајот „Софтвери“, соопшти дека е поднесена кривична пријава против обвинителката…

Повеќе