Вести Македонија Ударни вести

Грковска-Шахин: Поддршка на САД за интеграцијата на С. Македонија во ЕУ за стабилноста на Балканот

  Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, во рамките на работната посета на Вашингтон, САД, синоќа оствари средба со сенаторката Џин Шахин, претседавач со Поткомитетот за надворешни прашања за Европа и регионална безбедносна соработка на Сенатот.     За време на конструктивната средба се дискутираше околу одлуките кои […]