Вести Македонија Ударни вести

Пронајдена поголема количина прехранбени артикли со изминат рок на траење

  На 01.02.2023 во 11.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Б.(43) од село Арачиново, скопско, затоа што при контрола во возилото „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени околу 200 килограми прехранбени артикли со изминат рок на траење.   Исто така, подоцна била извршена контрола и во […]