Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Со „Синџир“ опфатени 26 физички и 28 правни лица за даночно затајување и Перење пари

  Врз основа на досегашните предистражни дејствија и доставената кривична пријава од Управата за финансиска полиција, јавниот обвинител од Основното…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

ОЈО бара притвор за тројца осомничени по денешните апсења

  По повеќемесечна предистражна постапка координирана од јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

САД со поддршка за С.Македонија за финансиските истраги и проблемот со перење пари

  Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, во рамките на работната посета на…

Read More