Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Клубот на пратенички против говорот на омраза и родово базирано насилство

  Клубот на пратенички oстро ги осудува сите форми на говор на омраза, родова дискриминација, сексизам, антисемитизам, омаловажување и други…

Read More