Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Канческа – Милеска ослободена од обвинението за „Тендери“

  Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа – Милеска е ослободена од обвинение за предметот познат во јавноста како „Тендери“,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Мијалков доби ослободителна пресуда за “Тортура”, потврди Апелација

  Апелациониот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на Основното јавно обвинителство Скопје во врска со случајот „Тортура“ и…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Љубе Бошкоски доби ослободителна пресуда за предметот „КАМПАЊА“

  Кривичниот суд го ослободи од обвинение Љубе Бошкоски за предметот „Кампања“, за нелегално финансирање на изборите како лидер на…

Повеќе