Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Митревски ја започна седницата за избор на техничка влада

  Собранието на РС Македонија со новоизбраниот претседател Јован Митревски, ја почна 141. седница со единствена точка на дневниот ред…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Ако ВМРО-ДПМНЕ не гласа за техничката Влада, нивните места треба да останат празни

  Соопштение за јавност од одговор на новинарско прашање на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски “Доколку ВМРО-ДПМНЕ реши да не…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Павле Трајанов: Избори без техничка Влада

  На денешната средба на лидери на политички партии, претседателот на Демократскиот сојуз, меѓу другото ги афирмираше следните ставови: Прво,…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Пендаровски: Техничката влада потфрли во сферата на правосудството

  “Мојот впечаток од оваа позиција е дека техничката влада почна на многу лош начин да функционира. Техничката влада од…

Повеќе