Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Битолската болница сама бара дополнително комисија од здравство да го испита случајот со малата Јана

  Битолската клиничка болница денеска ќе побара напоредно и Комисија од Министерството за здравство да го испитува случајот со малата Јана, која завчера почина во  битолската болница, пренесува апла.мк. Александар Обедниковски, директор на болницата за Апла.мк вели дека според Законост за здравство ќе побара испитување на случајот и од Комисја на МЗ. Денеска  д-р Обедниковски […]

Вести Македонија Ударни вести

ОЈО издаде наредба за обдукција на телото на починатите

  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска издаде повеќе наредби во насока на расчистување на синоќешниот оружен инцидент во близина на Старата скопска чаршија, во кој две лица беа лишени од живот, а едно беше повредено. По наредба на јавниот обвинител ќе биде извршена обдукција на телото на починатите. Сите обезбедени и подигнати […]