Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Петровска и Агелер на вежба со хеликоптери Black Hawk на “Криволак”

  Министерката за одбрана Славјанка Петровска и амбасадорката на САД, Анџела Агелер денеска го посетија армискиот полигон „Криволак“, каде се…

Повеќе