Вести Изјави Македонија Ударни вести

Петровска: Го декласифициравме видот на опремата која е донирана на Украина

  Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вчерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21, информираше дека е исполнето ветувањето дадено пред јавноста и денеска е извршена делумна декласификација на одлуките за донација на воена помош и опрема на Украина.     Министерката информираше дека декласификацијата се однесува на видот на опрема која е […]