Вести Изјави Македонија Ударни вести

Бектеши: Утре се замрзнуваат цените за јајцата и оризот

  На утрешната седница Владата ќе ги замрзне маржите на оризот и јајцата согласно цените кои биле претходно во текот на месец март, изјави денеска на прес-конференција, министерот за економија, Крешник Бектеши. Кај шеќерот и брашното нема да се интервенира со замрзнување, затоа што веќе има наламување на цените на овие производи и тој тренд […]