Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Трајковски: Граѓаните пријавуваат нерегуларности, изречени казни за маркетите

  Горан Трајковски, директорот на Државниот пазарен инспекторат соопшти дека за период од 20 дена откако се донесени мерките за…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Трајковски: Трговците да ја почитуваат Одлуката! Граѓаните да пријават неправилности во ДПИ на 02/191

  https://www.dpi.gov.mk/images/Video%202023-09-25.mp4 „Пазарниот инспекторат е на терен! Контролираме дали трговците ги усогласиле цените со Одлуката донесена од Владата. Трговците имаат…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ќе се намалт цените на овошјето, зеленчукот и хигиенските производи

  Премиерот Ковачевски, денеска, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски беше во…

Повеќе