Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Османи-Шаленберг: ЕУ проширувањето е најзначајниот геостратешки лост на ЕУ

  Денес, министерот за надворешни работи Бујар Османи оствари телефонски разговор со министерот за европски и меѓународни работи на Република…

Повеќе