Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава за турски државјанин за силување во Скопје

  СВР Скопје-Единица за насилен криминал, одделение за крвни и сексуални деликти поднесе кривична пријава против С.А.(30) од Република Турција,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Уште 10 лица осомничени за сексуална злоупотреба и изготвување на порнографски материјал

  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во…

Повеќе