Вести Изјави Македонија Ударни вести

Герасимовски: Барањето за враќање на Ќосето, Арсовска да го упати до Собранието

  Во врска со последните написи во медиумите, Општина Центар информира дека е пристигнато Барање испратено од Град Скопје за добивање согласност за отпочнување на законска постапка согласно која би отпочнала процедура за враќање на спомен обележјето на истата локација, на крстосницата помеѓу булеварите „Гоце Делчев“ и „Крсте Петков Мисирков“. Општина Центар во петокот испрати […]