Вести Македонија Ударни вести

Истрага против измамничка која лажно нудела работни визи за Германија

  Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за продолжено кривично дело – Измама согласно член 247 став 3 во врска со став 1 и во врска со член 45 од Кривичниот законик. Осомничената, во периодот од март 2022 до март годинава, прикажувајќи се како вработено лице во Германската […]