Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Нека ни е честит 8 Април – Меѓународниот ден на Ромите

Претседателот Стево Пендаровски по повод Меѓународниот ден на Ромите ‒ 8 Април, упати честитка до припадниците на ромската заедница во Република Северна Македонија.…

Повеќе