Алтернатива Настани

Општина Центар организира “Прослава на роденденот на Горан Стефановски”

  Општина Центар и годинава ќе организира настан „Прослава на животот на Горан Стефановски“, со кој традиционално го чествува роденденот на познатиот македонски драмски писател, 27 април. -Годинешново одбележување ќе биде во насока на потенцирање на неговата љубов кон рокенролот и по тој повод ќе биде изведен музичко-драмски перформанс кој ќе вклучува извадоци од неговата […]