Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски се обрати на самитот на Основачката група за формирање Специјален трибунал за казнивост на кривичното дело агресија против Украина

  Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на онлајн самитот на лидери и шефови на влади на земјите-членки на Основачката…

Read More