Вести Македонија Ударни вести

МВР оформи предмет во врска со случувањата на финалето на КУП на Македонија

  По одиграниот ракометен натпревар КУП на Македонија-финале  помеѓу ракометните екипи „Еурофарм Пелистер“  од Битола и „Вардар“ од Скопје, во СВР Охрид не е поднесена преставка, поплака или друг вид на пријава од ракометари, делегати или други официјални спортски претставници против полициски службеници кои извршуваа обезбедување на натпреварот што го следеа околу 4000 лица. По […]